W dniu 12 października 2019 r. obradowało jury Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ – TAK ŻYŁEM” zorganizowanego przez Rzeszowską Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w XXXV rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Podkarpacki Kurator Oświaty.
Konkurs został objęty patronatem medialnym przez: TVP Rzeszów, Radio Rzeszów i Radio VIA.
Do organizatora przysłano 86 prac plastycznych tj. 56 praz ze szkół podstawowych i 29 prac ze szkół ponadpodstawowych z następujących szkół (20): Szkoły Podstawowej Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Dolnych, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sędziszowie Młp., Zespołu Szkół w Malawie, Zespołu Szkół w Sokołowie Młp., Szkoły Podstawowej w Nosówce, Szkoły Podstawowej w Świlczy, Szkoły Podstawowej Nr 11 w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej, Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej w Olchowej, Szkoły Podstawowej Nr 34 w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej w Tyczynie, Szkoły Podstawowej Nr 16 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.,
I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Zespołu Szkół Spożywczych, III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Rzeszowie.
Komisja konkursowa w składzie: mgr Małgorzata Król, mgr Bogusława Buda, mgr Grażyna Skawina
przyznała nagrody następującym uczniom - autorom prac:
w kategorii szkół podstawowych – klasy VI, VII, VIII
I miejsce
- Karol Trzyna - kl. VII a - Szkoła Podstawowa w Tyczynie – opiekun mgr Renata Rzepka
Sławomir Pazdan – kl. VI – Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych – opiekun mgr Barbara Dutka
II miejsce
- Maksymilian Bijoś – kl. VII - Szkoła Podstawowa w Nosówce – opiekun mgr Beata Czarnik
- Julia Kłósek – kl. VI – Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych – opiekun mgr Barbara Dutko
- Wiktoria Jarosz – kl. VI – Szkoła Podstawowa w Tyczynie – opiekun mgr Renata Rzepka
III miejsca
- Karolina Jerzykiewicz – kl. VI - Szkoła Podstawowa Nr 16 w Rzeszowie– opiekun mgr Ewa Drewniak
- Liliana Dyło – kl. VI – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sędziszowie Młp. – opiekun mgr Aleksandra Draus
- Kacper Buczkowski – kl. VI – Szkoła Podstawowa Nr 22 w Rzeszowie – opiekun mgr Jolanta Kasprzyk
Wyróżnienie
- Nikola Koziarz – kl. VI – Zespół Szkół w Sokołowie Młp. – opiekun mgr Małgorzata Kwolek
- Joanna Kłósek – kl. VII – Szkoła Podstawowa w Górze Ropczyckiej – opiekun mgr Elżbieta Iwan
w kategorii szkoły ponadpodstawowe
I miejsce
Dominik Chłopek – kl. IV - Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. – opiekun mgr Małgorzata Pieprzak
II miejsce
- Julia Stec – kl. I – Zespół Szkół Nr 1 w Rzeszowie – opiekun mgr Elżbieta Łukaszek
Weronika Borowiec – kl. III – I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie – opiekun mgr Katarzyna Milcarek-Mróz
III miejsce
Marcelina Ochał – kl. I – Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. – opiekun mgr Aleksandra Draus
wyróżnienie
- Gabriela Mucha – kl.II – Zespół Szkół Nr 1 w Rzeszowie – opiekun mgr Elżbieta Łukaszek
- Aleksandra Rułka - kl. I – I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie – opiekun mgr Ewa Rybka-Oktaba
Nagrody zostały wręczone w dniu 18 października 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział
w naszym konkursie. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Bogusława Buda
Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania
NSZZ „Solidarność’ w Rzeszowie